Başkonsolosun Özgeçmişi

Mehmet Sertaç SÖNMEZAY

Büyükelçi, Birinci Sınıf Başkonsolos

Doğum tarihi 9 Mayıs 1957

Eğitim :Ankara Üniversitesi , Siyasal Bilgiler Fakültesi ,Uluslararası İlişkiler Bölümü 1978

20.11.2019 -T.C. Nagoya Başkonsolosu

29.06.2015 - 20.11.2019Dışişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili

31.01.2010 - 15.02.2014T.C. Taşkent (Özbekistan) Büyükelçisi

08.01.2007 - 31.01.2010Dışişleri Bakanlığı Yurt Dışında Yaşayan Türkler Genel Müdür Yardımcısı

01.10.2004 - 08.01.2007Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Daire Başkanı

01.10.2001 - 01.10.2004T.C. Köln (Almanya) Başkonsolosu

01.09.1999 - 01.10.2001Dışişleri Bakanlığı İkili Ekonomik İlişkiler Daire Başkanı

01.08.1995 - 01.09.1999T.C. Salzburg (Avusturya) Başkonsolosluğu Başkonsolos Yardımcısı

01.09.1993 - 01.08.1995Dışişleri Bakanlığı, Orta Asya ve Kafkas Ülkeleri Daire Başkanı

29.02.1988 - 01.09.1993T.C. Sofya (Bulgaristan) Büyükelçiliği Başkatip ve Müsteşar

03.11.1986 - 29.02.1988Dışişleri Bakanlığı İkili Ekonomik İlişkiler Daire Başkanı

28.10.1983 - 03.11.1986T.C. Münih (Almanya) Başkonsolosluğu Muavin Konsolos ve Konsolos

15.09.1981 - 28.10.1983T.C. Trablus (Libya) Büyükelçiliği 3. Katip ve 2. Katip

03.07.1981 - 15.09.1981Dışişleri Bakanlığı İkili Kültürel İlişkiler Daire Başkanlığında 3. Katip

07.03.1981 - 03.07.1981Askerlik hizmeti

28.02.1979 - 07.03.1981Dışişleri Bakanlığı İkili Kültürel İlişkiler Daire Başkanlığında 3. Katip

Mehmet Sertaç Sönmezay Başkonsolos

21.9.2020 21.8.2020 Yaşlılara Saygı Günü
22.9.2020 22.9.2020 Sonbahar Günü
28.10.2020 29.10.2020 Cumhuriyet Bayramı
23.11.2020 23.11.2020 Emek Şükran Günü